Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

"Cizinci pryč!" Německá policie řeší další případy útoků na migranty

Německá policie
Německá policie
Foto: Pixabay

Berlín - Německá policie registruje další případy útoků na přistěhovalce. Jeden z nich se odehrál v Sasku, druhý v Meklenbursku-Předním Pomořansku. Podobné případy sice ve spolkové republice nejsou výjimečné, ale nyní se jim kvůli dění ve východoněmeckém městě Chemnitz (Saská Kamenice) věnuje zvýšená pozornost.

V saské obci Sebnitz, která leží na českých hranicích, se terčem útoku, který má zřejmě xenofobní pozadí, stal 20letý Syřan. Neznámý muž ho tam napadl železným řetězem a přitom volal "cizinci pryč". Mladý Syřan utrpěl zranění hlavy.

Další případ se podle serveru nordkurier.de odehrál v obci Demmin na severovýchodě Německa, kde dvojice mužů v noci na dnešek mlátila na dveře a okna bytu syrské rodiny a přitom křičela, že jeho obyvatelé mají "vypadnout a vrátit se zpět do své země". V té době v bytě byl 13letý chlapec, jeho matka a 14letá dívka. Jednomu z mužů se podařilo do bytu proniknout a vyděsit mladého chlapce, který utrpěl šok. Matka pak muže dokázala z bytu vytlačit.

Loni se v Německu podle neziskových organizací Amadeu Antonio Stiftung a Pro Asyl událo zhruba 1700 trestných činů proti uprchlíkům, tedy v průměru více než 4,6 každý den. Nyní se ale podobná překročení zákona kvůli demonstracím a výpadům proti běžencům v Chemnitzu sledují více. Protesty v tomto čtvrtmilionovém městě vyvolala koncem srpna vražda pětatřicetiletého Němce, z niž jsou podezřelí tři běženci.

Témata:  Německo policie Německo Chemnitz násilí

Související

Aktuálně se děje

21. dubna 2025 15:10

21. dubna 2025 14:42

Papež František zemřel, co bude dál? Po pohřbu zasedne konkláve

Smrt papeže Františka představuje nejen bolestnou ztrátu pro více než miliardu katolíků po celém světě, ale i okamžik, kdy se římskokatolická církev obrací ke svým hluboce zakořeněným tradicím. František se však ještě za svého života rozhodl mnohé z těchto zvyklostí pozměnit, a to ve snaze přivést církev blíže obyčejným lidem. Jeho pohřeb se tak nese v duchu jednoduchosti, pokory a odmítnutí pompéznosti, která byla s pohřby papežů dlouhá staletí spojována.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Papež František

Truchlí nejen věřící. Smrt papeže Františka je rána pro boj s extrémním počasím

Úmrtí papeže Františka je nejen ztráta pro katolickou církev, ale také pro celosvětové ekologické a sociální hnutí. Tento argentinský jezuita a první papež z Latinské Ameriky se totiž stal klíčovou postavou boje za klimatickou spravedlnost. Jeho vliv na globální debatu o ochraně životního prostředí byl natolik výrazný, že ho jako hlavního inspirátora označuje většina nábožensky motivovaných klimatických aktivistů.