Podle dosavadních informací zemřel v Köthenu na východě Německa 22letý německý občan. Ten se patrně připletl do hádky ve skupině afghánských mužů, pozadí úmrtí ale zatím není jasné.

Agentura DPA napsala, že incident se odehrál na hřišti, kam přišli tři muži z Afghánistánu společně s jednou těhotnou ženou a dohadovali se, kdo je otcem jejího dítěte. Ke skupině později přistoupili dva Němci, zatím ale není jasné, co se mezi muži přihodilo a proč vznikla potyčka.

Mrtvý Němec podle serveru listu Die Welt utrpěl krvácení do mozku, pitva je nařízená na dnešek. Policie zatkla dva Afghánce, které podezírá v souvislosti se smrtí člověka. Třetí ze skupiny Afghánců zatím podezřelý není.

Na hřišti, kde muž přišel o život, dnes lidé z města i místní politici zapalovali svíčky a pokládali květiny. Zástupci církve vyzvali lidi k rozvaze. "Mohu jen doufat a apelovat na to, aby se násilí neoplácelo násilím," citovala DPA místního faráře Lothara Scholze.

Ve městě Chemnitz nedaleko českých hranic se od konce srpna demonstruje v reakci na smrt Němce, z níž je podezřelá trojice přistěhovalců. Po tomto násilném činu Chemnitzem prošla řada demonstrací, kterých se účastnili i pravicoví radikálové. Někteří z nich napadali přistěhovalce, média i policisty.