Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Uprchlík z kauzy vraždy v Chemnitzu bude propuštěn na svobodu

Německá policie
Německá policie
Foto: Pixabay

Chemnitz - Jeden z podezřelých ze zabití pětatřicetiletého Němce v Chemnitzu (Saské Kamenici), které vyvolalo řadu demonstrací, bude propuštěn z vazby. Jeho právník o dnešním rozhodnutí soudu informoval rozhlasovou a televizní stanici NDR a noviny Süddeutsche Zeitung. Druhý ze zatčených podezřelých je zatím ve vazbě. Po třetím podezřelém policie stále pátrá.

Policie krátce po ubodání Daniela H. 26. srpna zatkla 22letého Iráčana Júsifa A. a 23letého Syřana Aláa S. Mladý Iráčan, který podíl na krvavém činu odmítal, bude vazbu moci opustit. Přispěla k tomu zřejmě i výpověď svědka, podle něhož se Júsif A. na činu nepodílel.

Zabití Daniela H. vedlo k řadě demonstrací v Chemnitzu, který leží nedaleko českých hranic. Části z nich se účastnily i stovky pravicových radikálů, z nichž někteří napadali přistěhovalce, novináře a policisty; zaútočili také na židovskou restauraci.

Mladý irácký Kurd byl uplynulých dvou letech opakovaně trestán. Dvakrát byl odsouzen k pokutě za držení drog, další pokutu musel zaplatit za podvod, poškození věci a nebezpečný zásah do silniční dopravy. Nejvyšší trest si muž od soudu odnesl v červenci loňského roku. Za to, že několika lidem při sporu v ubytovně pro uprchlíky nastříkal do obličeje pepřový sprej, byl uznán vinným z ublížení na zdraví, za což dostal osmiměsíční trest s odkladem na dva roky.

Témata:  Německo vražda Chemnitz uprchlíci

Související

Aktuálně se děje

21. dubna 2025 15:10

21. dubna 2025 15:05

Svatopetrské náměstí se plní věřícími. Zaznělo první datum rozloučení s papežem Františkem

Dnešní ráno přineslo smutnou zprávu – papež František zemřel ve věku 88 let. Informaci potvrdil Vatikán v oficiálním prohlášení vydaném kolem půl desáté dopoledne, podle kterého pontifik skonal ve svém vatikánském sídle v 7:35 středoevropského letního času. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Papež František

Truchlí nejen věřící. Smrt papeže Františka je rána pro boj s extrémním počasím

Úmrtí papeže Františka je nejen ztráta pro katolickou církev, ale také pro celosvětové ekologické a sociální hnutí. Tento argentinský jezuita a první papež z Latinské Ameriky se totiž stal klíčovou postavou boje za klimatickou spravedlnost. Jeho vliv na globální debatu o ochraně životního prostředí byl natolik výrazný, že ho jako hlavního inspirátora označuje většina nábožensky motivovaných klimatických aktivistů.