reklama

Francouzské úřady zatím potvrdily, že mezi mrtvými je jeden francouzský občan. Francouzský prezident François Hollande útok odsoudil jako "zbabělý". Předchozí bilance udávala, že při útoku zahynuli čtyři Evropané.

Středisko nacházející se asi 43 kilometrů východně od obchodní metropole země Abidžanu je oblíbené mezi místními i západními turisty.

Zatím není jasné, kolik bylo ozbrojenců celkem. Podle místních médií se maskovaní útočníci po činu vydali směrem do města a při tom stříleli.

Videa a fotografie z místa se ihned začaly objevovat na sociálních sítích, jsou na nich vidět mrtví ležící v kalužích krve na pláži a turisté prchající z hotelu Etoile du Sud. Na místě zasahovaly těžce vyzbrojené zvláštní jednotky.

Snímky na sociálních sítích rovněž ukazují část vybavení, které po sobě útočníci zanechali - tři granáty a náboje do samopalů.

Podle stránky Connexion ivoirienne začala střelba v hotelu Koral Beach a odtud prý ozbrojenci postupovali do okolních hotelů. "Střílejí na všechny bez rozdílu. Postupují hotel od hotelu," uvedl jeden ze svědků, citovaný listem Le Monde. Další svědci na twitteru tvrdí, že ozbrojenci křičeli "Alláhu akbar" (Bůh je veliký).

"Nepřepokládáme, že by tam byl nějaký český občan," řekla ČTK mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová.

Analytici podle serveru France 24 varovali vládu Pobřeží slonoviny před hrozícím útokem, neboť země sdílí hranice s postiženými státy, tedy Mali a Burkinou Faso.

reklama