Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Neštěstí na Tchaj-wanu: Při vykolejení vlaku 17 mrtvých a 126 zraněných

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Vykolejení vlaku na severovýchodě Tchaj-wanu si vyžádalo životy nejméně 17 lidí a dalších 126 jich bylo zraněno. S odvoláním na úřady o tom napsala agentura Reuters.

Nehoda se stala odpoledne místního času v okrese I-lan na turisticky oblíbené trati vedoucí podél pobřeží. Podle agentury AP bylo ve vlaku 300 cestujících.

"V 18:30 (12:30 SELČ) jsme na místě evidovali 17 mrtvých a 126 zraněných," uvedla v prohlášení tchajwanská správa železnic.

Tchajwanská vláda oznámila, že na místě zasahují záchranáři a o incidentu byl informován premiér, který je situací velmi znepokojen.

Tchajwanská zpravodajská agentura dříve informovala, že více než 30 lidí stále nebylo vyproštěno.

Témata:  Tchaj-Wan nehody vlaků vlaky

Související

Aktuálně se děje

13. května 2026 21:18

Václave, vrať se, Řezníček se zbláznil.“ Hejma volá po návratu Moravce do ČT

Zpěvák a frontman kapely Žlutý pes Ondřej Hejma, který se dlouhodobě řadí k nejhlasitějším kritikům minulé vlády i veřejnoprávních médií, překvapil své příznivce nečekaným obratem. Hudebník, jenž roky nešetřil ostrou kritikou na adresu moderátora Václava Moravce, nyní po zhlédnutí aktuálního vysílání České televize volá po jeho návratu na obrazovky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy