Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Uprchlíky nejde vyhnat napořád? Francouzská policie poněkolikáté likviduje divoký tábor u Dunkerku

Uprchlíci, ilustrační fotografie
Uprchlíci, ilustrační fotografie
Foto: Pixabay

Francouzská policie vyklízí u města Grande-Synthe nedaleko Dunkerku divoký tábor, v němž v provizorních přístřeších pobývá asi 1800 migrantů. Informovala o tom dnes agentura AFP. Za posledních pět měsíců je to už pošesté, co policie na tomto místě zasahuje. Na policejní operaci se má osobně přijet podívat i nový ministr vnitra Christophe Castaner.

Provizorní tábořiště v zalesněné oblasti poblíž města je pro migranty nejčastější volbou poté, co v roce 2017 vyhořel oficiální tábor Linière. Obývají ho nejčastěji Afghánci, iráčtí Kurdové, ale také lidé z Pákistánu, Iránu a Súdánu, často jsou to celé rodiny.

Úřady upozorňují, že v táboře u Grande-Synthe panují zcela nevyhovující hygienické podmínky. Na místě nejsou toalety ani sprchy, voda se dá čerpat jen ze šesti kohoutků.

"Více než 1800 lidí bude umístěno do ubytovacích zařízení po celém regionu Hauts-de-France a v sousedících oblastech," uvedla dnes prefektura v prohlášení. Očekává se však, že lidé se na místo zase brzy vrátí, jako se to stalo i ve všech předchozích případech. Naposledy policie tábor vyklízela v září.

Témata:  uprchlické tábory uprchlíci Francie

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.