Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Itálie je zděšena: Dívka měla štěstí, protože ji znásilnili a zabili migranti, tvrdí skupina

Uprchlíci, ilustrační foto
Uprchlíci, ilustrační foto
Foto: UNHCR

Itálií dál otřásá případ znásilnění a vraždy šestnáctileté dívky, kvůli kterému zadržela tři migranty ze Senegalu a Nigérie. Tělo mrtvé dívky Desirée Mariottiniové bylo nalezena na konci října. Vášně rozdmýchal komentář krajně levicové skupiny politických hnutí a stran.

Tělo dívky leželo v opuštěné budově v římské čtvrti San Lorenzo, která leží poblíž železničního nádraží Termin. Média uvádí, že oblast je známa i jako místo, kde se scházejí překupníci drog. Podle dosavadního vyšetřování byla v době smrti pod vlivem drog a několik mužů ji znásilnilo. Co bylo příčinou úmrtí, dosud není jasné, i když jako nejpravděpodobnější se jeví předávkování, napsal server BBC.

Vražda je zatím poslední medializovaný případ, do kterého byli zapojeni migranti .Policie v souvislosti s vraždou prověřuje celkem šest lidí, dva z nich jsou ovšem Italové. Prokurátoři uvedli, že věří, že dospívající dívka byla zdrogována tak, aby ji útočníci udrželi během znásilnění v bezvědomí. Muži, kteří drogu ji dali, to prý ale přehnali a dívka zemřela.

Velký poprask vyvolalo vyjádření na Facebooku, které zveřejnila italská levicová koalice Potere al Popolo (PaP - Síla lidem), která v souvislosti s případem uvedla, že Desirèe Mariottiniová měla „štěstí", protože je teď považována za oběť.

„Desirèe brala drogy, lhala své babičce a odjela do Říma, aby si koupila drogy. V tomto neštěstí měla štěstí. Ano, štěstí, protože ji znásilnili a zabili migranti, měla štěstí, že jí byl udělen status oběti,“ píše se v příspěvku, který citovala také italská média – například deník Il Giornale.

V příspěvku se také uvádí, že dívka byla jen krůček od toho, aby se stala „tím, kdo si o to koledoval“, popřípadě se o ní mohlo psát v tom smyslu, že je o „jednu feťačku méně“.

„Všechno to "štěstí" neznamená nic jiného, než toto: potřebujeme přijatelného viníka, aby vyvolal hněv,“ píše se ve statusu s tím, že případ Desirèe ukazuje, že ženy ve skutečnosti nemají žádná práva. „Všechno závisí na těch, kteří vám ublížili,“ vysvětluje skupina. „Štěstí Desirèe je tragédie tisíců žen, které byly zneužity a obtěžovány italskými muži,“ vysvětluje PaP. „Dny utíkají a Desirèe je čím dál tím víc nevinná: byla narkomanka, ale teď ji možná zdrogovali za jejími zády, ve skutečnosti přece nechtěla drogy koupit,“ pokračuje skupina.

Vražda dospívající dívky v čtvrti San Lorenzo v Římě šokovala celou Itálii, včetně populistického ministra vnitra Mattea Salviniho, který řekl: „Udělám všechno proto, aby červi, kteří se této hrůzy dopustili, zaplatili," uvedl po zatčení migrantů Salvini.

PaP je koalice z politických stran a skupin v Itálii, která vznikla v prosinci 2017 a která na společné kandidátní listině bojovala o hlasy ve všeobecných volbách v Itálii v roce 2018. Ve svém manifestu se PaP popisuje jako „společenská a politická , anti-liberistická a antikapitalistická , komunistická, socialistická , ekologická , feministická , sekulární , pacifistická , libertarianská a levice“.

Témata:  Itálie znásilnění Imigranti z Afriky a Blízkého Východu uprchlíci

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.