Hasiči nyní v jižní Kalifornii pátrají po obětech i přeživších a zjišťují rozsah škod. Plameny tam dosud zničily 150 domů. Záchranáři dnes ráno místního času využili klidnějšího počasí a mírnějšího větru a snažili se dostat do některých zasažených oblastí. Požár zatím zasáhl plochu o rozloze 282 čtverečních kilometrů v kopcích a kaňonech na sever a západ od Los Angeles. Počet zničených domů se nejspíš ještě zvýší, odhadují úřady.

Na severu Kalifornie požár nejvíce zasáhl město Paradise, kde lehlo popelem přes 6700 domovů a firemních objektů a obchodů. Právě z města Paradise a jeho okolí pochází dosavadních devět obětí, několik z nich bylo nalezeno uvnitř nebo nedaleko jejich ohořelých aut, uvedla policie. Dalších 35 osob se pohřešuje a tři hasiči utrpěli zranění.

Podle místních úřadů se požáry dále šíří kvůli silným větrům a suchu, které v oblasti panuje. "Zkáza, kterou požár způsobil, je nepředstavitelná a srdcervoucí," uvedl Mark Ghilarducci z úřadu kalifornského guvernéra. Evakuace byla nařízena i ve velké části města Thousand Oaks, které bylo tento týden poznamenáno tragédií, když tam ozbrojený muž v baru zastřelil 12 lidí.