reklama

Média zatím pouze přebírají informace, které uvedl český server, a citují z výpovědi Andreje Babiše mladšího. DPA rovněž informuje, že česká policie a státní zastupitelství ohlásily důkladné vyšetření případu a že "v parlamentu Babišovi hrozí vyslovení nedůvěry".

Německá agentura rovněž připomíná podrobnosti z aféry kolem Čapího hnízda, které se i nejnovější kauza týká.

Rakouská agentura APA už také přinesla reakci opoziční strany TOP 09, z níž zazněly výzvy k Babišovu odstoupení a prohlášení předsedy Jiřího Pospíšila, že jde o jednu z nejzávažnějších afér v zemi od roku 1989. APA rovněž zaznamenala ohlášené úsilí KDU-ČSL vyvolat hlasování o vyslovení nedůvěry vládě.

Také agentury RIA Novosti i Unian se materiálu věnují podrobněji. Kromě rozhovoru s Babišem mladším vyzdvihly také skandál kolem Čapího hnízda a roli dětí českého premiéra v celé aféře.

Ukrajinská i ruská média píšou, že české vládě hrozí kvůli reportáži vyslovení nedůvěry vzhledem k tomu, že opozice už vyzvala k odstoupení premiéra. Ukrajinská média zároveň upozorňují, že kromě reportáže českých novinářů neexistují žádné důkazy o únosu Babiše mladšího.

reklama