Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policisté v Grozném odhalili atentátnici, po varovném výstřelu se odpálila

Islámský stát
Islámský stát
Foto: Reprofoto YouTube

Mladá žena se dnes odpálila u policejního stanoviště v čečenském hlavním městě Grozném. Nikomu jinému se nic nestalo, informovaly ruské agentury.

Policie ženu požádala, aby zastavila a předložila doklady. Ale když jejich výzvu odmítla splnit, všimli si, že má u sebe podomácku vyrobené výbušné zařízení. Vystřelili výstražný výstřel, načež žena výbušné zařízení odpálila.

Čečensko, jedna z ruských autonomních republik, v posledních letech pod tvrdou vládou prezidenta Ramzana Kadyrova zažívá období relativního klidu. Nicméně letos v srpnu ozbrojenci podnikli sérii útoků proti policii.

K odpovědnosti za ně se přihlásil Islámský stát. Situace v celé oblasti Severního Kavkazu je ale nestabilní, protože kvůli vysoké nezaměstnanosti a rozšířené korupci se někteří mladí muži přiklánějí k radikálnímu islámu.

Témata:  Čečensko terorismus Islámský stát

Související

Aktuálně se děje

12. února 2026 8:28

Zemřel James Van der Beek (†48), herec z populárního seriálu Dawsonův svět

Z Hollywoodu přišla ve středu smutná zpráva. Ve věku pouhých 48 let zemřel populární herec James Van Der Beek, který v posledních letech života bojoval s rakovinou tlustého střeva. O úmrtí herce informovala světová média, například britská stanice BBC

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy