Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Islámský stát zabil v Čečensku policistu

Islámský stát (ISIS)
Islámský stát (ISIS)
Foto: Wikimedia Commons

Moskva - K dnešním útokům v Čečensku, při kterých byl zabit jeden policista a tři další utrpěli zranění, se přihlásil Islámský stát (IS).

"Podle předběžných údajů se stalo několik útoků. O život přišel policista, další tři a jedna žena utrpěli zranění," uvedl nejmenovaný zdroj agentury Interfax. Úřady zatím potvrdily jen jeden incident, kdy dva muži ozbrojení nožem zaútočili na policejní stanici na venkově a zranili dva strážce pořádku. Policisté pak útočníky zastřelili. 

O útoku přímo v Grozném informovala agentura TASS, také s odvoláním na nejmenovaný zdroj. Interfax poznamenal, že čečenský vládce Ramzan Kadyrov o den dříve odcestoval do Mekky. Agentura Reuters napsala, že k útoku se v prohlášení přihlásil IS, aniž uvedl bližší informace o podílu svých bojovníků na útocích.

Letos v květnu si nejméně sedm mrtvých a tři zraněné vyžádal útok na pravoslavný chrám v Grozném. Zabiti byli všichni čtyři ozbrojenci, o život ale přišli také dva policisté a jeden věřící, informovala ruská média s odvoláním na Kadyrova a další činitele. Podle nich se útočníci chtěli zmocnit věřících jako rukojmích.

Témata:  Čečensko Islámský stát terorismus

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.