Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie zatkla v Bruselu 60 násilných demonstrantů

Belgická policie
Belgická policie
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

V potyčky s policií přerostl dnes v centru Bruselu původně klidně míněný protivládní protest. Policisté použili vodní děla a slzný plyn proti násilníkům, kteří mimo jiné házeli kamení na úřad předsedy vlády. Kvůli rušení pořádku zatkli několik desítek lidí, informovala agentura Reuters.

Demonstrace, která neměla žádné organizátory ani vůdce, vznikla více méně spontánně prostřednictvím sociálních sítí. Násilnosti propukly poté, co se lidé, mnozí s maskami nebo s kapucemi nataženými přes hlavu, pokusili prorazit policejní kordon. Zničili při tom nejméně dvě policejní dodávky.

Skupiny účastníků demonstrace stěžujících si po vzoru francouzského protestního hnutí "žlutých vest" na vysoké ceny pohonných hmot a na zhoršení životních podmínek po tři hodiny blokovaly v centru metropole dopravu. Ještě před propuknutím střetů policie kvůli tomu zadržela šest desítek osob.

Několik stovek lidí - podle odhadu strážců pořádku kolem 500 - se nakonec dostalo před úřad premiéra Charlese Michela. Řada z nich, mnozí se zakrytými obličeji, pak začala na policisty házet kamení a dopravní značky a odpalovat proti nim zábavní pyrotechniku.

Nepokoje trvaly přes hodinu, než policisté dav rozehnali a část výtržníků zadrželi.

Témata:  Belgie policie Belgie

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.