Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Žluté vesty demonstrují i v Bruselu. Zasahuje policie

Policie Belgie
Policie Belgie
Foto: Collectorofinsignia

Policie v Bruselu se dnes střetla s demonstranty, kteří páchali výtržnosti během pochodu k evropské čtvrti. Informovala o tom agentura AP. Protest v belgické metropoli souvisí s demonstrací spojovanou s hnutím takzvaných žlutých vest, která se dnes koná v centru Paříže.

Protestu takzvaných žlutých vest se v Bruselu účastní podle AP řádově stovky lidí. Křičeli hesla proti francouzskému prezidentovi Emmanuelovi Macronovi a belgickému premiérovi Charlesovi Michelovi. "Macrone, Micheli, odstupte," volali.

Policisté proti těm z nich, kteří vytrhávali značky a házeli láhve a další předměty, použili pepřový sprej. Na některých místech byla omezena automobilová a tramvajová doprava. Policie na bruselských nádražích a ve čtvrti, v níž sídlí evropské instituce, zadržela kolem 50 lidí.

Ráno protestující ve žlutých vestách na východě Belgie zablokovali dálnici, která vede do Francie.

Hnutí žlutých vest ve Francii vzniklo původně na protest proti plánovanému zvýšení daně na pohonné hmoty. Vláda prezidenta Macrona ale od tohoto kroku tento týden upustila.

Témata:  Belgie policie Belgie

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.