Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Nálety amerických bojových letounů zabily 62 radikálů

Bezpilotní letoun Predator
Bezpilotní letoun Predator
Foto: army.mil

62 radikálů teroristické skupiny Šabáb bylo o víkendu zabito při náletech americké armády v Somálsku. Uvedla to agentura Reuters.

Americká armáda podle agentury uvedla, že při šesti leteckých útocích, jihozápadně od somálského Mogadiša bylo zabito 62 radikálů. Čtyři nálety proběhly v sobotu a vyžádaly si životy 34 členů Šabábu, dva nálety americká armáda uskutečnila v neděli. Zemřelo při nich 28 extremistů.

Při útocích nepřišli o život žádní civilisté. "AFRICOM a somálští partneři provedli letecké útoky, aby zabránili teroristům využívat odlehlé oblasti jako své základny," uvedlo americké velitelství.

Hnutí Šabáb usiluje o svržení prozápadní somálské vlády a chce zavést islámské právo šaría. 

Témata:  Somálsko Al-Šabáb U.S. AIR FORCE

Související

Aktuálně se děje

12. května 2026 20:49

Přátelství Agáty Hanychové a Ornelly Koktové je v troskách? Důkaz, že jde každá svou cestou

Někdejší nerozlučné přátelství Agáty Hanychové a Ornelly Koktové je definitivně minulostí a pohled na jejich aktuální pracovní aktivity ukazuje, jak rozdílným směrem se obě influencerky vydaly. Zatímco jedna zažívá profesní rozkvět a potvrzuje svou silnou pozici na trhu, druhá se potýká s následky vážného skandálu, který ohrožuje její pověst i příjmy.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy