reklama

Pobočku banky BNP Paribas v Antverpách vyloupili zatím neznámí pachatelé. V trezorové místnosti, do které se prokopali, se jim podařilo vykrást mezi dvaceti a třiceti bezpečnostními schránkami.

Na loupež upozornil policii alarm, který se spustil v pondělí asi v půl druhé odpoledne. Trezorová místnost byla nicméně zamčená a pachatelé uprchli zpátky do tunelu dříve, než se policisté dostali dovnitř.

Podle stanice Deutsche Welle vyšetřovatelé po prozkoumání tunelu zjistili, že vede do kanalizačního systému. Další průzkum kanalizace pak odhalil jiný tunel, který ústil ve sklepě obytného domu vzdáleného několik set metrů od banky.

Banka se nachází v proslulé antverpské diamantové čtvrti. Policisté neuvedli, co vše si lupiči z trezoru odnesli. „Vyšetřujeme rozsah této loupeže a nemůžeme podávat žádné další informace,“ uvedl státní zástupce v prohlášení.

Místní noviny Het Laatste Nieuws informovaly, že byl sklep budovy již delší dobu nevyužíván. Podle svědectví tamních obyvatel vyšetřovatelé některé z nich vyslýchali, nikdo však nebyl obviněn. A z vyjádření policie zatím vyplývá, že nebyli identifikováni žádní hlavní podezřelí.

V kanále se našlo vybavení a matrace, které pachatelé pravděpodobně využívali, když se pokoušeli do banky prokopat. Zástupci města informovali, že byla akce ze strany zlodějů velmi nebezpečná. Náhlý déšť mohl proměnit stoku v divoký proud, v němž by se utopili. Riskovali také, že se otráví jedovatými plyny.

reklama