reklama

Na boji s požárem, který dnes brzy ráno vypukl v osmipatrovém bytovém domě v Paříži, se podílelo více než 250 hasičů a záchranářů.

Neštěstí si zatím vyžádalo osm lidských životů, dalších 31 lidí, včetně šesti hasičů, se zranilo. Mnoho obyvatel, kteří se snažili před požárem uniknout, uteklo na střechu nebo vylezlo z oken svých bytů.

Požár v pařížském obytném domě si zatím vyžádal osm obětí (1:42) | zdroj: YouTube

Podle pařížského prokurátora Rémyho Heitze bylo zahájeno kriminální vyšetřování. „Osoba, žena, která žila v této budově, byla zadržena,“ citoval Heitze deník The Guardian. Někteří svědci měli údajně nejprve slyšet, jak se žena hádá se svými sousedy, to však vyšetřovatelé zatím nepotvrdili.

„V této fázi, s tím, co víme, se zdá že šlo o kriminální čin...tato osoba byla zatčena v noci nedaleko od místa požáru … nyní je ve vazbě,“ dodal prokurátor.

Požár byl nahlášen okolo jedné hodiny. Domem se šířil velice rychle, pravděpodobně z druhého patra, kde podle přesvědčení vyšetřovatelů začal. V tu dobu se v budově nacházelo asi 50 lidí.

„Byl to skutečně zuřivý požár,“ řekl stanici BFM TV Clement Cognon, kapitán pařížských hasičů. „Oheň poškodil struktury budovy a dokud je pořádně neprohlédneme, nemůžeme vyloučit možnost, že se zhroutí,“ dodal.

Počet obětí podle Cognona bohužel může dále narůstat. „Nebyli jsme schopni dostat se do horních pater budovy, kde byl oheň nejzuřivější,“ řekl.

reklama