Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Etiopii zemřel muž, kterého loni pohřbili

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

V Etiopii zemřel Hirpha Negero, který byl za mrtvého prohlášen už v loni v listopadu, avšak probudil se v rakvi při pohřbu. Vyděsil tehdy smuteční hosty, když začal klepat a volat.

List Addis Standard, který o případu informoval, napsal, že Negero se dusil, ale byl tehdy schopen zavolat o pomoc.

Etana Kena z pohřební služby řekl, že lidé byli v šoku a rozprchli se. Musel rakev otevřít sám. Po počátečním zmatku se tak z pohřbu stala oslava Negerova života.

Kena je Negerův strýc a řekl, že už pohřbil 50 až 60 lidí, ale nic podobného nikdy neviděl. "Vypadal, že je mrtvý," sdělil k listopadovému incidentu.

Negero pak svůj zážitek popsal. V bezvědomí prý měl vidinu, v níž figurovalo "krásné zelené místo" a muž v bílém, který mu nařídil, aby "se vrátil". "Slyšel jsem, že někdo pláče. Dusil jsem se a snažil jsme se roztrhnout rubáš. Byl jsem velmi slabý, nedokázal jsem mluvit. Pak jsem ale začal volat, jestli je tam někdo," popsal Negero situaci, v níž se v listopadu ocitl. Lékař Birra Leggese se domnívá, že byl Negero v hlubokém kómatu.

Kena nyní oznámil, že svého synovce pohřbil "podruhé" ve čtvrtek a že tentokrát si byl jist, že je Negero mrtvý. Byl prý dlouho nemocen.

Témata:  Etiopie úmrtí

Související

Aktuálně se děje

15. listopadu 2025 15:17

Pohár trpělivosti přetekl. Ondřej Vetchý rozšířil trestní oznámení. na poslance ANO

Herec a předseda spolku Skupina D Ondřej Vetchý rozšířil své původní trestní oznámení a namířil jej přímo proti poslanci Pavlu Růžičkovi (ANO). Vetchého spolek dodává drony na Ukrajinu a poslanec Růžička ho opakovaně obviňuje z podvodů. Vetchý požaduje, aby policie prověřila, zda se zákonodárce nedopustil trestného činu pomluvy.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Křídové protesty v Bratislavě před oslavami 17. listopadu

OBRAZEM: Slovensko si Křídovými protesty připomíná 17. listopad, Fico ruší televizní projev

Přestože Slovensko letos nedrží svátek 17. listopadu, probíhají v zemi okolo výročí „sametové revoluce“ intenzivní protesty. Kritici premiéra Roberta Fica vyjadřují svůj nesouhlas netradičním způsobem, křídou píší protivládní hesla na chodníky. Tyto „Křídové protesty“ odstartovaly události z minulého týdne v Popradu, které upozornily na napětí mezi mladou generací a současnou vládou.