Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Střelba v Mnichově: Na staveništi zemřeli dva lidé

Mnichovská policie - ilustrační foto
Mnichovská policie - ilustrační foto
Foto: Facebook

Mnichovem dnes otřásly výstřely. Pravděpodobně se však nejednalo o teroristický útok, ale spor pouze mezi dvěma muži.

Střelec dorazil na staveniště v Mnichově, zavraždil jednoho muže, jehož totožnost je neznámá stejně jako totožnost útočníka, a pak stejnou zbraní spáchal sám sebevraždu.

Tiskový mluvčí bavorské policie Sven Mueller informoval veřejnost, že se nejednalo o teroristický čin. Není tak důvod k dalším obavám. Nikdo další v okolí místa činu nebyl během střelby zraněn.

Policie uzavřela v okolí náměstí Mariahilfplatz v bavorské metropoli a vyšetřuje okolnosti střelby. V městské části byla omezena i doprava. Případ má teď v rukou oddělení vražd tamější policie.

Policie prohlásila, že k činu aktuálně neplánuje žádnou tiskovou konferenci. Zároveň byla v lokalitě ukončena uzavírka silnic a obnovena doprava.

Témata:  střelba vražda Německo Mnichov policie Německo

Související

Aktuálně se děje

13. května 2025 9:36

Pohřeb Jiřího Bartošky (†78). Byla ještě jiná varianta, přiznal informátor

Na den přesně za týden se otevřou dveře pražského Rudolfina lidem, kteří se budou chtít rozloučit s legendárním Jiřím Bartoškou. Zemřel ve čtvrtek, bylo mu 78 let. A protože byl v rámci filmového festivalu spjatý s Karlovými Vary, nabízelo se i umístění posledního rozloučení do lázeňského města. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy