Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Tragédie v Petrohradu: Opilý řidič vjel do lidí na chodníku. Dva mrtví včetně Američana

Řidič smetl v Petrohradu lidi na chodníku! Dva mrtví (24.2.2019).
Řidič smetl v Petrohradu lidi na chodníku! Dva mrtví (24.2.2019).
Foto: YouTube

Opilý řidič vjel v noci na dnešek v Petrohradu na chodník a srazil skupinu chodců. O život při tom přišli dva lidé, včetně Američana, a další tři utrpěli zranění. Pachatel byl zadržen a už dnes bylo zahájeno jeho trestní stíhání, napsala agentura TASS.

Podle informací úřadů 30letý muž za volantem havarovaného BMWX-6 nejenže byl opilý, ale navíc ani neměl oprávnění k řízení motorového vozidla. Přišel o ně totiž už loni v listopadu. Předtím než dnes v noci sjel na chodník, naboural dvě jiná auta.

Na místě nehody zemřel 40letý občan Spojených států a 39letá žena žijící v Moskvě. Další tři lidé byli se zraněními převezeni do nemocnice, napsal TASS s odvoláním na policejní zdroje.

Témata:  Rusko Petrohrad Rusko policie Rusko auto vjelo do davu lidí

Související

Aktuálně se děje

8:24

Psala se historie britské královské rodiny. Král a spol. se sešli na katolickém pohřbu

Britská královská rodina se v úterý rozloučila se zesnulou vévodkyní z Kentu Katharine. Prvního katolického pohřbu v moderní historii monarchie se zúčastnil král Karel III. a další členové rodiny, informovala BBC. Chyběla zdravotně indisponovaná královna Camilla. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Karel III. a Donald Trump

Experti: Britská královská rodina je pro Trumpa symbolem, po kterém touží od dětství

Při ceremoniálním přivítání Donalda Trumpa na jeho historicky druhé státní návštěvě Velké Británie je jasně vidět, jak moc ho přitahuje královský ceremoniál. Už v dětství, když mu bylo šest let, sledoval s matkou v New Yorku v televizi korunovaci královny Alžběty. Jeho matka, která se narodila ve Skotsku, byla tímto obřadem a vším, co s ním souviselo, doslova uchvácena.