reklama

"Jakmile se zítra ráno v Nice otevře prokuratura, podáme stížnost na úmyslnou hrubost ozbrojených úředních osob proti zranitelnému člověku, protože Geneviève Legayové je nyní 73 let," řekl stanici BFMTV advokát Arié Alimi. "Paní Legayová byla velmi vážně zraněna. Naštěstí je dnes ve stabilizovaném stavu a naštěstí neupadla do kómatu," řekl agentuře AFP.

Stížnost se má týkat nejen zasahujících policistů, ale i policejního prefekta, který dal k zásahu rozkaz. Policisté si podle Alimiho počínali mimořádně hrubě, přestože je demonstranti nijak neohrožovali.

Policisté zasahovali v sobotu v Nice nejprve proti stovce demonstrantů, kteří se sešli na Garibaldiho náměstí, přestože úřady v této části města demonstrace zakázaly.

Dcera zraněné seniorky agentuře AFP řekla, že matka sem přišla s duhovou vlajkou hájit právo demonstrovat. "Pamatuji si jen, že mě napadl jeden policista, a pak si už nevzpomínám na nic," řekla dceři Legayová, která ji zprvu nepoznala.

Sobotních protivládních protestů - v pořadí už podevatenácté za sebou - se podle ministra vnitra zúčastnilo okolo 40.500 lidí, z toho 5000 v Paříži. Při potyčkách demonstrantů s pořádkovými silami bylo v Nice zatčeno 80 lidí.

reklama