Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dalajlama byl hospitalizován v nemocnici

Tibetský duchovní vůdce dalajlama
Tibetský duchovní vůdce dalajlama
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Tibetský duchovní vůdce dalajlama byl hospitalizován v Dillí s infekcí dýchacích cest. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na dalajlamova osobního tajemníka, podle něhož je stav 83letého dalajlamy stabilizovaný.

Dalajlama uprchl do Indie v roce 1959 poté, co selhalo povstání v Tibetu proti čínské vládě. Od té doby žije v exilu v indickém městě Dharamsala.

"Dnes ráno se jeho svatost necítila dobře a odletěla do Dillí na lékařskou prohlídku," uvedl tajemník. "Lékaři mu diagnostikovali infekci dýchacích cest a nasadili mu léčbu. Jeho stav je nyní stabilizovaný a v nemocnici zůstane dva nebo tři dny," dodal.

Čínská vláda považuje dalajlamu za nebezpečného separatistu a vládne Tibetu tvrdou rukou od obsazení tibetského území v roce 1950. Dalajlama opakuje, že chce pouze větší autonomii pro Tibet a skutečné náboženské, politické a kulturní svobody.

Témata:  Dalajláma Tibet

Související

Aktuálně se děje

12:06

Mason a Kourtney: Když syn přeroste matku nejen výškou

Mason Disick, nejstarší syn Kourtney Kardashian a Scotta Disicka, se stal středem pozornosti poté, co byl spatřen během rodinného nákupu v Los Angeles. Čtrnáctiletý teenager, který doslova přerostl svou matku, si svým stylem a držením těla získává srdce fanoušků. Mason, známý svou rezervovaností vůči médiím, zaujme nejen svou výškou, ale i módními volbami, které odrážejí jeho unikátní osobnost. Jeho odklon od života pod reflektory přitahuje pozornost o to více.

Zdroj: Zdeněk Tuhý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.