reklama

Autobus havaroval vpodvečer u obce Caniço, kde turisté v hotelu Quinta Splendida trávili velikonoční dovolenou. Lidé byli na cestě do hlavního města ostrova Funchal, kde je čekala slavnostní večeře. Řidič autobusu v zatáčce v kopcovitém terénu zřejmě ztratil kontrolu nad vozidlem, které vyjelo ze silnice a ve svahu se převrátilo na jeden z domů.

Úřady dnes pokračují ve vyšetřování události a v identifikaci obětí, napsala DPA. Podle svědků by za tragédií mohlo být selhání brzd vozidla. Autobus jel stále rychleji, zatímco řidič se zoufale snažil zastavit, vypověděli v portugalské televizi. Autobus při nehodě narazil do betonové zdi, na níž zanechal šrámy.

Koordinátor lékařské záchranné služby António Coelho médiím řekl, že z autobusu při havárii vypadli téměř všichni cestující. "Jenom pět lidí, mezi nimi řidič, bylo v autobusu při příjezdu záchranářů. Všichni ostatní byli mimo něj," uvedl Coelho. Zřejmě neměli zapnuté bezpečnostní pásy, dodal.

Ředitel nemocnice ve Funchalu podle internetového listu Observador sdělil, že hospitalizováno je stále 16 zraněných - 14 Němců a dva Portugalci. Žádný z nich není v ohrožení života, i když dva lidé zůstávají na jednotce intenzivní péče. Mezi zraněnými jsou řidič a průvodce, oba Portugalci. Řidič zatím nemohl být vyslechnut.

Původně bylo do nemocnice převezeno 28 zraněných, z toho 26 Němců. Jeden člověk - podle všeho jedna německá turistka - následně zemřel.

Loading...
reklama