reklama

"Tři lidé zahynuli, z toho jeden svědek, který se pokoušel zachránit posádku plavidla," uvedla v prohlášení k neštěstí prefektura departementu Bas-Rhin. Jednou z obětí je podle ní šestiletá dívka. Po další dívce se stále pátrá.

Obě dívky měly podle francouzských úřadů německé občanství. Dva dospělí, kteří se s nimi v člunu plavili, byli Rumuni. Také tři lidé, kteří stáli na břehu a ve snaze pomoci se vrhli do řeky, mají státní občanství Rumunska. Jeden z nich rovněž utonul.

Všech sedm lidí se znalo. Na výlet přijeli z okolí města Offenburg, které leží nedaleko Rýna na německé straně hranice, uvedl list DNA.

Jednoho dospělého z člunu se podařilo zachránit a zdravotníci jej převezli do nemocnice ve francouzském městečku Sélestat, asi 40 kilometrů jihozápadně od Štrasburku. Je ve vážném stavu, není ale v ohrožení života.

Podle DNA se člun převrátil krátce před polednem poblíž obce Gerstheim. Rýn v této oblasti tvoří hranici mezi Francií a Německem, a po pohřešované dívce ze člunu začali proto pátrat záchranáři z obou zemí.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama