reklama

Fernando Valarino, který byl svědkem události, uvedl, že agresivního muže, kterého popsal jako třicetiletého holohlavého bělocha, považoval za psychicky nemocného. "Křičel a hrozil bombou," řekl. Muž podle něj k cestujícím muž hodil tašku a křičel, že má pistoli.

Cestující zavolali policii. "Poslali jsme tam hlídku, ale situace se vyhrotila. Policisté proto na muže vystřelili," citoval list Kvällsposten policejní mluvčí Evelinu Olssonovou. Policie sdělila, že neměla jinou možnost, než kvůli mužovu chování takto zasáhnout.

Policisté muže postřelili do obou nohou a nyní je v nemocnici. Dosud ale nebyl ochoten policii vysvětlit své počínání," řekla Olssonová. "Stále si nejsme jistí, kdo to je," řekla mluvčí. "Nevíme, jestli měl bombu, ale pravděpodobně ne. Zřejmě nešlo o nic nebezpečného," řekla mluvčí AP.

Ačkoli je Švédsko obecně považováno za klidnou a bezpečnou zemi, v případě Malmö to neplatí. Město je totiž dlouhodobě nechvalně známé vysokou mírou kriminality. Případy střelby, žhářských útoků či vyřizování účtů za použití granátů zde nejsou výjimečné.

Loading...

1 komentář (Poslední 10.06. 22:51) Napište svůj názor

reklama