reklama

Po inspekci v pěti takových zařízeních, které provozuje pohraniční policie (CBP) v oblasti Rio Grande Valley u hranice s Mexikem, úřad varoval, že tábory jsou nebezpečně přeplněné. Dospělí i děti jsou v nich drženi často příliš dlouho. Většina dospělých, kteří se na cestu vydali sami a v detenčních zařízeních jsou drženi až měsíc, neměli po celou dobu možnost se osprchovat, uvádí se ve zprávě OIG.

V některých zařízeních se osobní hygiena řeší pouze rozdáváním vlhčených ubrousků. Většina migrantů nosí celou dobu šaty, v nichž byli zadrženi a mnozí z nich dostávali k jídlu jen sendviče. Mnohým migrantům to přivodilo zažívací potíže, které si vyžádaly lékařské ošetření.

Dohledový úřad konstatoval, že ve třech zařízeních neměly přístup ke sprchám ani děti. V jednom táboře byli migranti týden drženi v tak přeplněné cele, že v ní bylo místo jen ke stání, tvrdí OIG.

Pracovníci navštívených migračních táborů měli obavy o bezpečnost svou i migrantů. Jeden z nich to označil za "tikající časovanou bombu".

Organizace na obranu lidských práv upozorňují, že města na mexické straně hranice nejsou na další příval migrantů připravena. Stávající ubytovny už teď kapacitně nestačí a na nové nejsou peníze. Města jako Ciudad Juárez či Tijuana jsou rovněž pro migranty nebezpečná z hlediska počtu vražd a obecně vysoké kriminality.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama