reklama

Podle soudu si Holleeder objednal mezi lety 2002 až 2006 pět vražd, přičemž celkem zahynulo šest lidí. Jedna oběť nebyla původně cílem nájemných vrahů. Podle verdiktu jednal Holleeder z touhy po moci a po penězích. Zavražděny byly mimo jiné vlivné postavy nizozemského podsvětí, jednou z nich byl i Holleederův švagr Cor van Hout.

Holleeder, kterému nizozemská média přezdívají podle výrazného obličejového rysu "Nos" (De Neus), byl více než třicet let klíčovou postavou nizozemského organizovaného zločinu.

V roce 1983 spolu s komplici včetně van Houta, kterého nechal později zavraždit, unesl Holleeder pivovarnického magnáta Freddyho Heinekena. U soudu tehdy dostal jedenáctiletý trest, z vězení vyšel v roce 1992. Později strávil několik let ve vězení za vydírání. Kvůli podezření z objednání vražd byl znovu zadržen v roce 2013.

V nynějším procesu jako korunní svědkyně vypovídaly mimo jiné dvě Holleederovy sestry, které si rozhovory s ním léta nahrávaly. Proti bratrovi se podle NOS obrátily po vraždě Cora van Houta v roce 2003. Astrid Holleederová o svém bratrovi napsala dokonce knihu s názvem Jidáš, která byla přeložena i do češtiny. Podle knihy byl nedávno natočen seriál.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama