Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

První smrt na elektrokoloběžce v Británii: Zahynula slavná youtuberka

Policie Velké Británie
Policie Velké Británie
Foto: Filip Toužimský, EuroZprávy.cz

V Londýně zahynula při nehodě na elektrokoloběžce známá youtuberka a televizní moderátorka Emily Hartridgeová. Informovala o tom o víkendu britská média. Podle nich jde v zemi o první smrtelnou nehodu uživatele elektrické koloběžky, která podle britských zákonů nesmí být užívána v dopravním provozu.

Pětatřicetiletou Hartridgeovou srazilo v pátek nákladní auto na kruhovém objezdu v londýnské čtvrti Battersea. Utrpěla smrtelná zranění a zemřela na místě. Její úmrtí potvrdili blízcí na jejím instagramovém účtu.

Hartridgeová byla trenérkou fitness a známou osobností sociálních sítí, její kanál o životním stylu na YouTube sleduje na 350.000 předplatitelů. Pracovala i jako moderátorka na televizní stanici Channel 4.

Very sorry to hear about the passing of #EmilyHartridge @emilyhartridge She was very inspiring. #RIPhttps://t.co/mfTrOGRZA8

— Nuala Nic Ghearailt (@NualaNicGhear) 14. července 2019

V Británii se podle zákona nesmí na elektrokoloběžkách jezdit ani na silnicích, ani na chodnících, protože jde o dopravní prostředek, který nesmí do běžného provozu. Teoreticky by tak na nich lidé měli jezdit jen na soukromých pozemcích, ale praxe tomu neodpovídá. Výrobci elektrokoloběžek se snaží přimět britskou vládu, aby zákon o silničním provozu novelizovala.

Elektrické koloběžky nyní po celém světě zažívají boom a často je používají zejména turisté ve velkoměstech. Jejich vedení se snaží provoz těchto koloběžek regulovat, například snižovat maximální povolenou rychlost, zakázat vjezd na chodníky nebo do některých částí města.

Témata:  Londýn úmrtí dopravní nehody

Související

Aktuálně se děje

1. února 2026 13:42

1. února 2026 10:07

Pohlreich překvapil: Přiznal, že Babicovi škodil zbytečně. Takové zacházení si podle něj nezasloužil

Dlouholetá nevraživost mezi dvěma nejvýraznějšími tvářemi české televizní gastronomie, Zdeňkem Pohlreichem a Jiřím Babicou, nabrala nečekaný směr. Pohlreich, který se v minulosti ve svých pořadech Babicovi často vysmíval a veřejně ho shazoval, nyní přiznává, že jeho tehdejší chování bylo nevhodné. V rámci placené verze podcastu Lepší už to nebude se otevřeně omluvil a své dřívější postoje označil za projev vlastní nabubřelosti.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy