reklama

Na videu se objevuje také zděšený otec, který přispěchal svým dcerám na pomoc poté, co jejich dům ve města Aríhá zasáhlo bombardování syrské armády či jejích spojenců. Snímek zachytil fotograf serveru SY24, který byl na místě.

Nejdříve fotograf nic neviděl, pak slyšel dětský pláč. Situace byla také zachycena na videu, kameraman rychle přestal natáčet a chtěl dívkám pomoci. Krátce nato se však budova zřítila a pětiletá Rihám a sedmiměsíční Túká utrpěly další zranění. Dívky byly nakonec vyproštěny a převezeny do místní nemocnice. Rihám však zraněním podlehla a její mladší sestra je ve velmi vážném stavu. Při neštěstí také zemřela matka dívek.

Syrská válka trvá od roku 2011 a od zapojení Ruska v roce 2015 se Damašku podařilo většinu území získat zpět. Rusko je spolu s Íránem hlavním spojencem syrské vlády. Idlib leží na hranici s Tureckem a je poslední provincií, kterou syrský režim ještě nemá pod kontrolou. Hlavní slovo má v Idlibu radikální skupina Haját Tahrír aš-Šám (HTS).

OSN minulý týden oznámila, že od eskalace bojů v Idlibu a přilehlých oblastech v dubnu přišlo o život 350 civilistů a dalších 330.000 jich bylo nuceno opustit své domovy. Bílé přilby, což je organizace záchranářů napojených na povstalce, ve čtvrtek informovaly, že při bombardování v provinciích Idlib, Hamá a Halab přišlo o život nejméně deset civilistů včetně tří dětí.

reklama