reklama

Útok se odehrál kolem půlnoci, když se policista pokusil zastavit vůz na křižovatce Coopers Lane a Leyton High Road ve východním Londýně. Asi padesátiletý řidič vozu odmítl zastavit ke kontrole, následně však vystoupil a policistu bodl do hlavy. I přes zranění se policistovi podařilo proti útočníkovi, který byl následně zadržen, použít taser.

Incident trval několik vteřin. Zraněný policista, který je ve službě deset let, byl převezen do nemocnice. Rána na hlavě mu musela být sešita a čeká ho operace.

Podle detektiva Richarda Tuckera byl policista vážně zraněn, ale zotaví se. "Řekl mi, že je v pořádku, ale on prostě má takovou povahu. Je to úžasný policista," řekl Tucker. Doplnil, že policisté denně čelí slovním i fyzickým útokům a vyzval možné svědky incidentu, aby se přihlásili úřadům. Řidič vozu čelí obvinění z vážného ublížení na zdraví.

Podle údajů britského ministerstva vnitra v uplynulých dvou letech stoupl počet útoků na policisty ve Spojeném království o 20 procent. Průměrně někdo zaútočí na strážníka každých dvacet minut.

reklama