Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Pumové útoky během ramadánu. Taliban zabil nejméně 22 lidí

Šéf pákistánského Taibanu Hakimulláh Mahsúd
Šéf pákistánského Taibanu Hakimulláh Mahsúd
Foto: AFP

Kábul - Taliban se uchyluje k násilí i během ramadánu. Nejméně 22 mrtvých si dnes vyžádaly dva pumové atentáty v Afghánistánu.

Sebevražedný útočník z řad Talibanu zabil 14 Nepálců, kteří cestovali mikrobusem na kanadské velvyslanectví, kde působí jako členové ochranky.

K násilnému činu se přihlásilo hnutí Taliban prostřednictvím svého mluvčího Zabiulláha Mudžáhida. Podle něj šlo o útok proti "silám stojícím za pokračující agresí v Afghánistánu". Jedná se o první útok v Kábulu během muslimského postního měsíce ramadánu, který začal před dvěma týdny.

Afghánské ministerstvo vnitra potvrdilo, že všech 14 mrtvých pocházelo z Nepálu. Zraněno bylo devět lidí - pět Nepálců a čtyři afghánští civilisté, dodalo ministerstvo.

V severovýchodní provincii Badachšán dnes přišlo o život nejméně osm afghánských civilistů a 14 dalších utrpělo zranění při explozi bomby umístěné na motocyklu, sdělil mluvčí provinčního guvernéra. Bomba vybuchla na tržišti ve městě Kašim.

Témata:  teroristické útoky v Afghánistánu Tálibán Nepál

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:09

Další hvězda v nemocnici. Tereza Ramba posílá fanouškům dobrou zprávu

Na seznam hvězd českého šoubyznysu, které v poslední době skončily v péči lékařů, přibyla Tereza Ramba. Fanouškům sice neozřejmila, co přesně jí je, vážné zdravotní problémy ale přiznala. Podle svých slov je naštěstí z nejhoršího venku.

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.