Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Peníze po zesnulém z redakce Charlie Hebdo neodešly tam, kam měly. Vdova si stěžuje

Charlie Hebdo
Charlie Hebdo
Foto: Twitter

Paříž - Vdova po oběti loňského teroristického útoku na redakci francouzského magazínu Charlie Hebdo v Paříži si stěžuje na vedení satirického týdeníku kvůli odškodnění.

Podle ní nedodrželo slib, že přerozdělí příbuzným obětí miliony eur z výnosů z prodeje následných vydání. Informovala o tom agentura AFP.

Stížnost před více než týdnem podala vdova po Michelovi Renaudovi proti novému spolušéfredaktorovi Laurentu Sourisseauovi alias Rissovi, který byl při útoku zraněn do ramene, a také proti sdružení Přátelé Charlie Hebdo, které finanční dary shromáždilo.

Podle Renaudové slíbil bývalý šéfredaktor Philippe Val ve dnech, které po útoku následovaly, že příbuzným obětí rozdá odhadovaných 10 až 12 milionů eur (270 až 325 milionů Kč) ze zisku z následných vydání, která se skupovala po celém světě.

V redakci Charlie zahynulo 12 lidí. Renaud, který byl zaměstnán na radnici města Clermont-Ferrand ve střední Francii, byl toho dne na návštěvě v redakci, aby vrátil nějaké zapůjčené kresby karikaturistovi Cabuovi. Při útoku byli oba také zabiti.

Témata:  teroristické útoky ve Francii: na redakci týdeníku Charlie Hebdo a košér obchod Charlie Hebdo

Související

Aktuálně se děje

15:10

14:28

Velikonoční pondělí v ohrožení: VAROVÁNÍ před silnými bouřkami s možnou supercelou

Meteorologové varují: část Česka může na Velikonoční pondělí zasáhnout nebezpečné bouřkové pásmo. Podle aktuální výstrahy ČHMÚ nelze vyloučit vznik supercely – výjimečně silné bouře s rotujícím jádrem. Výraznější bouřková aktivita se očekává zejména na Vysočině a jihozápadě Moravy. Neděle přitom ještě přinese klidné a převážně slunečné počasí.

Zdroj: Adam Skála

Další zprávy

Papež František

Truchlí nejen věřící. Smrt papeže Františka je rána pro boj s extrémním počasím

Úmrtí papeže Františka je nejen ztráta pro katolickou církev, ale také pro celosvětové ekologické a sociální hnutí. Tento argentinský jezuita a první papež z Latinské Ameriky se totiž stal klíčovou postavou boje za klimatickou spravedlnost. Jeho vliv na globální debatu o ochraně životního prostředí byl natolik výrazný, že ho jako hlavního inspirátora označuje většina nábožensky motivovaných klimatických aktivistů.