Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Syrská armáda zabila v Halabu desítky povstalců

Sýrie, ilustrační foto
Sýrie, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Damašek/Londýn - Syrská armáda zabila v noci na dnešek v Halabu na severozápadě Sýrie nejméně 29 povstalců.

Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na exilovou syrskou organizaci ochránců lidských práv (SOHR). Boje o druhé největší syrské město pokračují navzdory několikadennímu příměří, které byl v sobotu prodlouženo o tři dny.

Povstalci byli podle AFP zabiti na severu Halabu, kde chtěli znovu získat přístup k silnici zvané Castello. Ta byla jejich jedinou zásobovací trasou, než jim k ní ve čtvrtek syrské vládní síly odřízly přístup. "Útok skončil a cesta je kompletně uzavřena," uvedl zástupce SOHR.

Podle AFP byli zabiti povstalci ze skupin Legie Šám (Fajlak aš-Šám) a fronty An-Nusra.

Témata:  Sýrie Armáda Sýrie Syrská krize

Související

Aktuálně se děje

19. června 2026 17:47

Televizní hvězda Pavel Dumbrovský měl vážnou nehodu. Srazilo ho auto, měsíce se nesmí pohnout

Bývalý populární moderátor Televizních novin na TV Nova Pavel Dumbrovský utrpěl vážná zranění při čtvrteční nehodě na kole v pražských Kunraticích. Podle dostupných informací mu nedala přednost řidička osobního automobilu, která odbočovala doleva.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy