Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve Francii byl vyhlášen státní smutek, potrvá tři dny

François Hollande, Président de la République française
François Hollande, Président de la République française
Foto: elysee.fr

Paříž - Francouzský prezident François Hollande vyhlásil po teroristickém útoku v Nice třídenní státní smutek, potrvá od soboty do pondělí včetně.

Hollande po poledni přiletěl do Nice, kde se má zúčastnit bezpečnostní porady na prefektuře a navštívit nemocnici, která ošetřuje raněné ze čtvrtečního útoku.

Premiér Manuel Valls upřesnil, že prezidentův návrh na prodloužení výjimečného stavu, který v zemi platí od krvavých útoků islamistů v Paříži z loňského listopadu, bude komorám parlamentu předložen ve středu a ve čtvrtek. Výjimečný stav má být prodloužen do konce října.

Identita pachatele útoku v Nice dosud nebyla oficiálně oznámena. Deník Nice-Matin napsal, že útočníkem byl Mohamed Lahouaiej Bouhlel.

Masakr se odehrál na rušné promenádě, kde se lidé shromáždili, aby sledovali ohňostroj při oslavě Dne pádu Bastily. Útočník najel v nákladním autě ve vysoké rychlosti do davu.

Podle předběžných informací české ambasády ve Francii žádný Čech nezemřel. Ministerstvo zahraničí doporučuje Čechům, kteří se do Nice chystají, aby se vyhýbali místům s větší koncentrací lidí a respektovali pokyny místních orgánů.

Témata:  François Hollande Francie

Související

Aktuálně se děje

13. listopadu 2025 14:54

Sílí spekulace o novém hvězdném páru. Biasiol a Dejdar zamotali lidem hlavy

Influencerka Veronica Biasiol se na sociálních sítích postarala o pořádný rozruch. Její fanoušci totiž na chvíli uvěřili, že je opět zamilovaná. Stačila k tomu fotka se synem populárního českého herce. Kráska následně musela vysvětlovat, že je všechno jinak. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Sergej Lavrov

Konec spekulací o Lavrovovi. Šéf ruské diplomacie se opět vynořil

Konec spekulacím. Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov se opět objevil na veřejnosti a prohlásil, že Moskva je nadále připravena jednat o přípravě summitu mezi ruskou a americkou hlavou státu. V uplynulých dnech se přitom vyskytly spekulace, že Lavrov po více než 20 letech ve funkci upadl v nemilost prezidenta Vladimira Putina kvůli debaklu ve věci neuskutečněného jednání s americkým protějškem Donaldem Trumpem.