O postupu americké armády informoval deník Guardian s odvoláním na informace agentury Reuters, která pracuje se zjištěními od čtveřice amerických činitelů. Pro Washington jde o ožehavou otázku, jelikož vojsko se běžně zavazuje k tomu, že nenechá žádného příslušníka za nepřátelskými liniemi.

Severní Korea v předchozím průběhu týdne potvrdila, že uprchlého amerického vojáka Kinga drží ve vazbě. Šlo o vůbec první informaci, kterou o něm Pchjongjang poskytl. Podle Organizace spojených národů to značí, že by mohla začít vyjednávaní o Kingovi.

OSN, která zodpovídá za demilitarizovanou zónu na Korejském poloostrově, uvedla, že neposkytne žádné další podrobnosti o severokorejské odpovědi. Informace se její zástupci snažili získat prostřednictvím přímé telefonní linky u severokorejské armády.

Třiadvacetiletý King překročil hranici 18. července. O pouhých osm dní dříve opustil jihokorejské vězení, kde si odseděl dva měsíce za napadení. Následně měl odcestovat domů do Spojených států amerických, aby absolvoval další disciplinární stání. Povedlo se mu však uniknout z letiště a dostat se k hranici.

Kingova matka byla po synově útěku v šoku. "Nedokážu si představit, že by Travis něco takového udělal. Můj syn se před několika dny ozval a řekl, že se vrátí na svou základnu ve Fort Bliss," svěřila se médiím.