reklama

"Rakovina prostaty ministra Austina byla léčena včas a účinně a jeho prognóza je vynikající. Kromě pravidelného sledování po prostatektomii neplánuje žádnou další léčbu rakoviny," citovalo americké ministerstvo obrany lékaře, kteří očekávají plné zotavení šéfa Pentagonu.

Austin čelil kritice kvůli utajování hospitalizace. Mluvčí Pentagonu Pat Ryder totiž až v pátek 5. ledna uvedl, že ministr byl do Národního vojenského zdravotního střediska Waltera Reeda přijat už v pondělí 1. ledna večer. Zprvu navíc neprozradil jakékoliv podrobnosti o příčině komplikací či odhadované délce hospitalizace.

Na nedostatek informací si stěžovali zejména novináři. "Veřejnost má právo vědět, pokud jsou členové kabinetu hospitalizováni, pod narkózou, anebo pokud jsou jejich povinnosti kvůli jakémukoliv zákroku delegované na jinou osobu," uvedlo sdružení Pentagon Press Association v dopise.

Americká média zdůrazňovala, že Austinova hospitalizace přišla v době rostoucího napětí na Blízkém východě kvůli konfliktu mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamás v Pásmu Gazy.