Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Austina po pooperačních komplikacích propustili do domácího léčení

Lloyd Austin
Lloyd Austin
Foto: U. S. Central Command

Americký ministr obrany Lloyd Austin byl v pondělí propuštěn z nemocnice, informoval Pentagon. K plnému výkonu své funkce se zatím nevrátí, hodlá totiž respektovat doporučení lékařů a bude pracovat z domova. Austinovi byla diagnostikována rakovina prostaty. V prosinci absolvoval operaci, od 1. ledna byl kvůli komplikacím hospitalizován.

"Rakovina prostaty ministra Austina byla léčena včas a účinně a jeho prognóza je vynikající. Kromě pravidelného sledování po prostatektomii neplánuje žádnou další léčbu rakoviny," citovalo americké ministerstvo obrany lékaře, kteří očekávají plné zotavení šéfa Pentagonu.

Austin čelil kritice kvůli utajování hospitalizace. Mluvčí Pentagonu Pat Ryder totiž až v pátek 5. ledna uvedl, že ministr byl do Národního vojenského zdravotního střediska Waltera Reeda přijat už v pondělí 1. ledna večer. Zprvu navíc neprozradil jakékoliv podrobnosti o příčině komplikací či odhadované délce hospitalizace.

Na nedostatek informací si stěžovali zejména novináři. "Veřejnost má právo vědět, pokud jsou členové kabinetu hospitalizováni, pod narkózou, anebo pokud jsou jejich povinnosti kvůli jakémukoliv zákroku delegované na jinou osobu," uvedlo sdružení Pentagon Press Association v dopise.

Americká média zdůrazňovala, že Austinova hospitalizace přišla v době rostoucího napětí na Blízkém východě kvůli konfliktu mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamás v Pásmu Gazy.

Témata:  Lloyd Austin

Související

Aktuálně se děje

22. června 2026 14:17

Historická letecká puma ochromila život v Brně

Život v části Brna v pondělí zásadně omezil nález munice z druhé světové války. Dělníci totiž na stavbě našli předmět připomínající leteckou pumu. Policie na nějaký čas uzavřela okolí místa nálezu, do akce musel pyrotechnik. Evakuace se týkala i nádraží. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy