reklama

Východní pobřeží Austrálie zasáhla v posledních měsících ničivá vlna požárů, při níž zahynulo šest lidí a více než 650 domů shořelo. Rozsah požárů způsobený do značné míry dlouhodobými suchy vyvolal v Austrálii otázky, zda vláda dělá dost pro boj s klimatickými změnami.

Australská policie oznámila, že zatkla muže (19) s obviněním ze sedmi případů žhářství jižně od města Sydney ležícího ve státě Nový Jižní Wales.

Policisté uvedli, že v úterý viděli sedět muže v autě zaparkovaném u řeky v údolí Bega. Krátce poté spatřili kouř a hořící trávu a stromy. "Podle názoru policie tento muž založil požár, pak lokalitu opustil, aby se tam zakrátko vrátil zasahovat jako dobrovolný hasič," uvedla dnes policie státu Nový Jižní Wales. Muž byl následně zatčen a byl také už vyloučen z místního hasičského sboru.

Hasičský sbor označil údajné činy podezřelého za "absolutní zradu" vůči týmům hasičů, kteří už tak čelí obrovskému tlaku. Ve státě Nový Jižní Wales v současné době hoří více než 120 požárů a úřady varovaly, že s blížícím se létem na jižní polokouli má to nejhorší Austrálie teprve před sebou.

reklama