reklama

"Nastavení kampaně mu neumožnilo odpovědět, že jsou zde bezpečnostní závazky, které marketing nezmění. Pokud chce Česko být chráněno, musí rovněž přispěchat na pomoc. Když ale máte kampaň postavenou na tvrzení, že žádné takové závazky nejsou, že to jen štváči se hrnou rachotit železem, nutně narazíte na problém," uvedl list.

Deník Sme poznamenal, že jiná než kladná odpověď na otázku ohledně vyslání vojáků na pomoc spojencům neexistuje, pokud Babiš nechce hlásat odchod Česka z NATO. "V kampani ale voličům tvrdí, že ruská agrese se jich netýká a že Fialova vláda je přemotivovaná. Babiš se vidí mezi vyjednavači, kteří budou tlačit na to, aby bojující strany usedly za stůl a dohodly se," napsal list.

Podle deníku teze, že mír je jednoduchý, jen se o něj nikdo nepokouší, může fungovat pouze tehdy, když řečník svým posluchačům lže.

Babišovo vyjádření v debatě, které později sám prezidentský kandidát korigoval, zaznamenala všechna přední slovenská média. Zároveň upozornila na kritické reakce, které Babiš svým výrokem vyvolal v jiných zemích.