Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Baerbocková vyzvala k rychlému vyšetřování ruských činů proti lidským právům

Annalena Baerbock
Annalena Baerbock
Foto: Facebook Annalena Baerbock

Útok na Ukrajinu je útokem na lidská práva Ukrajinců i Rusů. Ve videoprojevu k Radě OSN pro lidská práva (UNHRC) zasedající v Ženevě to dnes prohlásila německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková, která zároveň vyzvala k rychlému vyšetřování ruských činů proti lidským právům.

"Nezbytně potřebujeme kvůli Ukrajině sestavit komisi, která by vyšetřila všechna porušení lidských práv, jichž se Rusko od začátku vojenské agrese dopustilo," řekla Baerbocková.

Zdůraznila, že Rusko nejhrubším způsobem porušilo nejen lidská práva Ukrajinců, ale také Rusů, kteří proti válce demonstrují a které se Rusko snaží umlčet stejně jako uvězněného opozičního předáka Alexeje Navalného.

"Musíme tomuto ruskému útoku čelit," uvedl Baerbocková, podle které popírání lidských práv ohrožuje "naši existenci". Chce také, aby se Rada pro lidská práva více zaměřila na jednání a odpovědnost dalších států, jako jsou Bělorusko, Barma či Sýrie.

Témata:  Annalena Baerbock válka na Ukrajině

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.