Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bělorusko posle do vesmíru první kosmonautku

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: ESA **www.esa.int**

Součástí posádky, která v březnu příštího roku poletí na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS), bude i běloruská kosmonautka. Uvedlo to dnes běloruské velvyslanectví v Rusku a vesmírná agentura Roskosmos.

První běloruskou kosmonautkou se má stát letuška Maryna Vasileuská a její náhradnicí je dětská lékařka Nastassja Ljankovová.

"Členy základní posádky 21. expedice se stali kosmonaut Roskosmosu Oleg Novickij, běloruská občanka a astronautka NASA Tracy Caldwellová Dysonová," uvedla agentura. 

Posádka by měla letět na ISS v březnu příštího roku vesmírnou lodí Sojuz MS-25  

Témata:  Bělorusko vesmir ISS (Mezinárodní vesmírná stanice)

Související

Aktuálně se děje

14. června 2026 13:22

Ondřej Brzobohatý a druhá Daniela. Dopadne podobně jako manželka

Věděli jste, že v životě Ondřeje Brzobohatého figurovala ještě jedna Daniela? Ano, je to tak, i když nešlo o živou bytost. Vila nesoucí stejné jméno jako manželka, se kterou se hudebník rozvádí, má ale výhledově změnit majitele. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy