O návštěvě informuje BBC. Sunak označil obě země za jedny z nejbližších spojenců. Podle něj se hovořilo o posílení spolupráce a společné ekonomické bezpečnosti. "V alianci stojíme jako dva nejpevnější spojenci a vím, že budeme chtít udělat vše pro posílení euroatlantické bezpečnosti," řekl britský premiér před schůzkou lídrů NATO.

Biden je od svého nástupu do prezidentské funkce ve Velké Británii už popáté, čímž překonal svého předchůdce Donalda Trumpa. Se Sunakem se setkal dokonce již pošesté. Návštěva bude pokračovat setkáním s králem Karlem III.

Severoatlantickou alianci čeká očekávaný summit v litevském Vilniusu v úterý 11. a ve středu 12. července. Lídři na něm mají vyslovit závazek dávat na obranu alespoň dvě procenta HDP. Řešit se pak bude také otázka ukrajinského členství v alianci.

Biden poskytl krátce před summitem rozhovor CNN, v němž řekl, že Kyjev není v tuto chvíli připraven na členství v NATO. O celé záležitosti dlouze mluvil s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským, přičemž jej podle svých slov ujistil, že Spojené státy budou nadále poskytovat Ukrajině bezpečí a zbraně, zatímco bude probíhat proces přijetí.