Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Biden vyčetl Trumpovi setkání s Viktorem Orbánem

Joe Biden
Joe Biden
Foto: The White House

Tématem v rámci americké předvolební kampaně se stala i aktuální návštěva maďarského premiéra Viktora Orbána v USA. Setkal se s ním totiž bývalý prezident Donald Trump, za což svého soupeře zkritizoval úřadující prezident Joe Biden.

Orbán se v pátek na návštěvě USA setkal s exprezidentem Donaldem Trumpem v jeho rezidenci Mar-a-Lago na Floridě, informovala AP. Maďarský premiér zveřejnil na instagramovém profilu video, na němž se zdraví s Trumpem a předává obrovskou kytici květin jeho ženě Melanii.

"Podpora pro rodiny, boj proti ilegální migraci a snaha postavit se za svrchovanost našich národů - to je společný základ pro spolupráci mezi konzervativními silami v Evropě a USA," napsal Orbán na sociální síti X před setkáním. Podle zástupců Trumpova volebního týmu se diskutovalo o otázkách týkajících se Maďarska a Spojených států.

Trumpovo setkání s Bidenem neuniklo úřadujícímu prezidentovi Joeu Bidenovi. "Víte, s kým se setká dnes v Mar-a-Lago? S Orbánem z Maďarska, který otevřeně řekl, že nevěří ve funkčnost demokracie, že je pro diktaturu. Já vidím budoucnost, ve které demokracii neoslabíme, ale ochráníme ji," řekl prezident během předvolební akce v Pennsylvánii.

"Stále jsem přesvědčen, že kdyby byl Trump zvolen prezidentem USA v roce 2020, válka na Ukrajině, která nyní trvá již třetí rok, by nevypukla a řešení blízkovýchodního konfliktu by se našlo mnohem rychleji," komentoval schůzku šéf maďarské diplomacie Péter Szijjartó.

Témata:  Joe Biden Donald Trump Viktor Orbán

Aktuálně se děje

21. dubna 2024 6:17

Peskov: Rozhodnutí americké sněmovny bylo „očekávané a předvídatelné“

Sobotní souhlas Sněmovny reprezentantů USA s dlouho odkládaným balíčkem pomoci pro Ukrajinu ve výši 61 miliard dolarů zabije ještě více Ukrajinců, uvedl podle agentury AFP Kreml.

Zdroj: Julie Jarošová

Další zprávy