Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Bidenova cesta do Kyjeva dává Rusku signál, že se ho nikdo nebojí, uvedl Kuleba

Dmytro Kuleba
Dmytro Kuleba
Foto: Facebook Dmytro Kuleba

Dnešní cesta amerického prezidenta Joea Bidena do Kyjeva vysílá Rusku jasný signál, že se ho "nikdo nebojí". V reakci na návštěvu šéfa Bílého domu v ukrajinské metropoli to podle agentury Reuters uvedl v prohlášení ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba, který cestu označil za historickou.

"Tato návštěva je vítězstvím ukrajinského lidu a prezidenta (Volodymyra) Zelenského. Odehrála se navzdory všemu a v zájmu ukrajinského vítězství a celého svobodného světa. Je to jasný signál bažině - nikdo se vás nebojí," sdělil šéf ukrajinské diplomacie.

Moskva zatím oficiálně na dnešní cestu Bidena do Kyjeva nereagovala.

Americký prezident Biden se krátce před výročím ruské invaze na Ukrajinu v Kyjevě setkal se svým ukrajinským protějškem. Státníci podle Zelenského jednali mimo jiné o zbraních dlouhého doletu. Biden podle agentur v Kyjevě avizoval nový americký balík vojenské pomoci v hodnotě 500 milionů dolarů (přes 11 miliard korun), píše Reuters.

Témata:  Dmytro Kuleba Joe Biden Rusko

Aktuálně se děje

27. května 2024 21:54

Varšava zakročí proti ruským diplomatům v Polsku. Rusko reaguje

Polsko omezí ruským diplomatům pohyb na svém území, uvedl šéf polské diplomacie Radoslaw Sikorski. Varšava tak podle jeho slov reaguje na zapojení Ruska do hybridní války proti Evropské unii. Moskva reagovala slovy, že jde o další projev rusofobie, která údajně panuje v Polsku. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy

Izrael, ilustrační foto

Bývalý šéf izraelské tajné služby měl vyhrožovat hlavní prokurátorce ICC

Bývalý šéf izraelské tajné služby Mossad, Yossi Cohen, údajně vyhrožoval bývalé hlavní prokurátorce Mezinárodního trestního soudu (ICC), Fatou Bensoudové. Na několika tajných schůzkách na ni údajně vyvíjel nátlak, aby zastavila vyšetřování Izraelců kvůli podezření z válečných zločinů a zločinů proti lidskosti na okupovaných palestinských územích. Uvedl to deník The Guardian, který se odvolává na vysoce postavené izraelské zdroje.