Podle soudců proces provázela řada úředních pochybení, například při výběru členů poroty. Nařídili sestavit novou porotu, která se bude případem znovu zabývat. Podle agentury AFP se čtveřice odsouzených díky rozhodnutí soudu dostane na svobodu.

Za požár nočního podniku byli v prosinci roku 2021 odsouzeni dva spolumajitelé a dva členové skupiny, která v prostorech hrála. Soud jim udělil tresty ve výši 18 až 22 let za zabití a pokus o zabití.

V diskotéce Kiss se nacházelo v době požáru zhruba 1000 lidí a přes 600 z nich se zranilo. Požár vypukl, když kapela zapálila uvnitř tanečního sálu pyrotechniku vhodnou pro použití venku, uvedla obžaloba. Od ní pak začala hořet plastová pěna, která pokrývala strop.

Většina obětí zemřela udušením či při snaze dostat se ven za sálu. Obžalobě se podařilo u soudu prokázat, že řada únikových dveří byla zamčená a že nefungovaly hasicí přístroje. Oběma hudebníkům obžaloba také kladla za vinu, že utekli, aniž o nebezpečí informovali obecenstvo. Podle obžaloby většina lidí zemřela kvůli problémům s evakuací diskotéky.

Požár na diskotéce Kiss byl druhý nejtragičtější v dějinách Brazílie a veřejnost velmi šokoval. Soud, který začal po dlouhé právní bitvě, se konal zhruba 300 kilometrů od místa požáru, aby byla co nejvíce zaručena nestrannost sedmičlenné poroty.