Johnson a Macron se shodli na tom, že západní vojenské mocnosti by měly těsněji koordinovat dlouhodobou bezpečnostní a ekonomickou podporu Ukrajiny, stejně jako úsilí o izolaci Ruska.

"Vyzval proti jakýmkoli jednáním s Ruskem za podmínek, které dávají za pravdu falešnému výkladu událostí o invazi podle Kremlu, ale zdůraznil, že toto rozhodnutí je na ukrajinské vládě," uvedla vláda.

Podle Londýna se oba lídři, jejichž vztahy jsou v řadě otázek napjaté, zavázali k oživení "anglo-francouzských vztahů". Johnson také Macronovi popřál k jeho znovuzvolení.

Macron v prvních týdnech války pravidelně hovořil s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Tento týden spolu po měsíci hovořili znovu. Šéf Kremlu při té příležitosti mimo jiné prohlásil, že ohrožení globální potravinové bezpečnosti vyvolaly především západní protiruské sankce.

Johnson a Macron jednali rovněž o takzvaném severoirském protokolu, který znamená, že Severní Irsko částečně ztratilo dosavadní pevná pouta se Spojeným královstvím, protože musí dodržovat pravidla jednotného trhu EU a celní unie. Šéf britské vlády uvedl, že toto ujednání vyvolává napětí. K zachování míru podle něj budou zapotřebí zásadní změny.