"Pokud je nám známo, tak je opravdu v Moskvě. Setkání jako takové (naplánováno) není, kontakty ale nevylučujeme," citovala Peskovova slova TASS. Schröder, který je znám blízkým vztahem k Putinovi, se se šéfem Kremlu setkal v březnu a podle portálu Politico s ním mluvil o mírovém řešení války na Ukrajině.

Bývalý kancléř v Německu čelí tvrdé kritice za to, že dostatečně neodsoudil pokračující ruskou invazi na Ukrajinu a že se zpočátku odmítal vzdát členství v dozorčích radách ruských státních energetických podniků. Schröder mimo jiné působil ve společnostech Nord Stream a Nord Stream 2, v koncernu Rosněfť a ucházel se i o členství v dozorčí radě Gazpromu.

"Jsem tu na pár dní na dovolené. Moskva je hezké město," řekl dnes Schröder zpravodajovi televize n-tv. Na novinářovu poznámku, že je blízko centrály Rosněfti, odpověděl: "Skutečně? Ach ano, máte pravdu."

V květnu se Schröder funkce v Rosněfti vzdal a prohlásil, že nebude usilovat ani o post v dozorčí radě Gazpromu. Deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung ale nedávno sdělil, že se nepřipraví o možnost jednat s Putinem, že nevěří v úspěšnost vojenského řešení války na Ukrajině, a že z toho důvodu nerozumí debatě o dodávkách zbraní na Ukrajinu.