reklama

Incident se odehrál v kultovním městě Rišikéši na severu Indie, které Evropané znají díky tomu, že v místním ášramu, duchovním útulku, pobývali členové skupiny Beatles.

Policejní mluvčí neobvyklý trest podle France24.com označil za potřebnou lekci. Ve snaze zabránit šíření koronaviru indické úřady omezily vycházení lidí na veřejnost jen na nezbytné případy, jako je nákup potravin či léků. V Rišikéši toto omezení zastihlo na 700 zahraničních návštěvníků.

Ve skupině, která zákaz ignorovala, byli turisté z Izraele, Mexika, Austrálie a Rakouska. Věta, kterou museli na policejní stanici opsat, zněla "Nedodržel jsem zákaz vycházení a velice toho lituji".

Místní hotely dostaly příkaz, aby cizincům umožnily opustit objekt pouze v doprovodu indických průvodců. Při porušení tohoto nařízení hoteliéři riskují právní postih.

Indický premiér Naréndra Módí vyhlásil 25. března v zemi třítýdenní zákaz vycházení. Měl by skončit v úterý 14. dubna, ale očekává se jeho prodloužení. V Indii, kde žije 1,3 miliardy lidí, americká Univerzita Johnse Hopkinse v noci na dnešek registrovala přes 9200 infikovaných osob a 331 obětí nemoci covid-19.

reklama