reklama

Na videu, které zveřejnil El Tiempo a které se stalo hitem sociálních sítích, čtyři muži v bílých tričkách s rouškami a rukavicemi tančí na ulici s rakví, zatímco dva policisté v uniformách a rouškách předvádějí lidem, jak si správně mýt ruce. Do toho zní z ampliónu: "Doporučuje se, pro vaše zdraví a zdraví vaší rodiny, zkuste zůstat doma."

zdroj: YouTube

Policisté se inspirovali v západoafrické Ghaně, při níž slavnostně oblečení najatí muži rovněž na pohřbu tančili s rakví na rytmickou píseň, jak informovala reportáž BBC z roku 2017. Pohřby v Ghaně jsou velkou společenskou událostí a často je provází hudba a tanec.

Quibdó je hlavním městem kolumbijského departementu Chocó, kde žije hodně obyvatel s africkým původem. Dosud se v této oblasti potvrdil jen jeden případ nákazy koronavirem. V celé Kolumbii dosud zaznamenali na 3200 případů nákazy a 144 úmrtí.

Kvůli koronaviru kolumbijská vláda vyhlásila už minulý měsíc národní karanténu, původně na tři týdny, později ji prodloužila zatím do 26. dubna. Kolumbijci tak smí ven jen ve výjimečných případech, jako je nákup potravin, léků či návštěva lékaře či banky. Zavřená je většina obchodů a do konce května mají zůstat v Kolumbii zavřené školy.

reklama