Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Covid-19: Tanec s rakví má udržet lidi doma, video se stalo hitem internetu

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Policie ve městě Quibdó na západě Kolumbie zvolila neobvyklý způsob osvěty v boji proti šíření koronaviru. Skupina strážců pořádku vyšla do ulic s prázdnou rakví, s níž tančila na veselou rytmickou píseň, informoval ve čtvrtek kolumbijský deník El Tiempo.

Na videu, které zveřejnil El Tiempo a které se stalo hitem sociálních sítích, čtyři muži v bílých tričkách s rouškami a rukavicemi tančí na ulici s rakví, zatímco dva policisté v uniformách a rouškách předvádějí lidem, jak si správně mýt ruce. Do toho zní z ampliónu: "Doporučuje se, pro vaše zdraví a zdraví vaší rodiny, zkuste zůstat doma."

Policisté se inspirovali v západoafrické Ghaně, při níž slavnostně oblečení najatí muži rovněž na pohřbu tančili s rakví na rytmickou píseň, jak informovala reportáž BBC z roku 2017. Pohřby v Ghaně jsou velkou společenskou událostí a často je provází hudba a tanec.

Quibdó je hlavním městem kolumbijského departementu Chocó, kde žije hodně obyvatel s africkým původem. Dosud se v této oblasti potvrdil jen jeden případ nákazy koronavirem. V celé Kolumbii dosud zaznamenali na 3200 případů nákazy a 144 úmrtí.

Kvůli koronaviru kolumbijská vláda vyhlásila už minulý měsíc národní karanténu, původně na tři týdny, později ji prodloužila zatím do 26. dubna. Kolumbijci tak smí ven jen ve výjimečných případech, jako je nákup potravin, léků či návštěva lékaře či banky. Zavřená je většina obchodů a do konce května mají zůstat v Kolumbii zavřené školy.

Témata:  Kolumbie zajímavosti koronavirus (coronavirus) COVID-19

Související

Aktuálně se děje

22. února 2026 13:22

Češi na ZOH: Vlajku na závěr ponesou Sáblíková a Jílek

Z českého pohledu to byly především jejich hry. Na Milán rozhodně jen tak nezapomenou, ovšem každý z jiného důvodu. Zatímco pro Martinu Sáblíkovou to bylo jedno velké olympijské loučení s kariérou, pro jejího nástupce Metoděje Jílka to byla naopak premiérová olympiáda, na níž se postaral o dva cenné kovy – stříbro z pětikilometrové a zlato z desetikilometrové trati. Po zásluze tak byli vybráni jako ti, kteří budou mít tu čest v neděli večer nést českou vlajku na závěrečném ceremoniálu ve Veroně.

Zdroj: David Holub

Další zprávy