Řecká pacientka "se těší dobrému zdraví a sleduje ji výjimečně dobrý odborný tým v Soluni," řekl dle Reuters Sotiris Tsiodras z řeckého ministerstva zdravotnictví. Řecké úřady nyní zjišťují, s kým přišla žena v poslední době do kontaktu a těmto osobám pak nařídí izolaci.

Řecká vláda v úterý večer vydala ochranná opatření pro případ, že by se v zemi nákaza objevila. V těch určila například 13 nemocnic napříč zemí, kde bude o pacienty s koronavirem postaráno.

Několik regionů na severu Itálie se v uplynulých dnech stalo ohniskem epidemie v Evropě. Podle dnešní bilance italských úřadů je v zemi 374 nakažených, což je zhruba o 50 lidí více, než předchozí den. Nemoci dosud podlehlo 12 lidí, zatím poslední obětí se stal 69letý muž, informoval šéf civilní obrany Angelo Borrelli. Mapu italských regionů, které jsou nejvíc zasaženy koronavirem, zveřejnil server thelocal.it.

O dalším nakaženém informoval i chorvatský deník Večernji list, který v úterý napsal o prvním případu v zemi. Chorvatský ministr zdravotnictví Vili Beroš oznámil, že virus se objevil i u bratra mladíka, který minulý týden pobýval tři dny v severní Itálii.

Francie dnes potvrdila druhé úmrtí kvůli novému typu koronaviru. Jde o prvního Francouze, který nemoci COVID-19 podlehl, informovala agentura AFP. V polovině února na nemoc způsobenou novým typem koronaviru v Paříži zemřel 80letý Číňan. 

Šedesátiletý Francouz se dostal v úterý do pařížské univerzitní nemocnice Pitié-Salpêtrière ve velmi vážném stavu. "Bohužel v noci zemřel," uvedl nyní zástupce ministerstva zdravotnictví Jérôme Salomon. Kde se muž nakazil, Salomon neřekl.

Muž, který zemřel, byl jedním ze tří nově potvrzených případů nákazy ve Francii. Dalším nakaženým je 55letý muž, který leží na jednotce intenzivní péče ve městě Amiens. Virus se nově potvrdil také u 36letého muže ve Štrasburku, který předtím přicestoval z italského regionu Lombardie. Stav štrasburského pacienta není podle Salomona znepokojivý.

Celkem se v zemi virus potvrdil již u 17 lidí, informuje server listu Le Figaro. Jedenáct z nich se zotavilo. Čtyři zůstávají v nemocnici. Kromě mužů v Amiensu a ve Štrasburku je jedna osoba hospitalizovaná v regionu Auvergne-Rhône Alpes, který hraničí s italskou Lombardií, a jeden čínský občan leží v nemocnici v Paříži.

Podle francouzských úřadů pocházejí jak muž, který zemřel v pařížské nemocnici, tak muž, který leží v kritickém stavu v Amiens, z departementu Oise severně od hlavního města. Ani jeden z nich nebyl v uplynulých dnech v rizikových oblastech. Jak se muži nakazili, tak není jasné.

Kvůli obavě z koronaviru dnes v karanténě skončily tři desítky hostů jednoho z hotelů v burgundském městě Beaune. V noci na dnešek v něm totiž zemřel turista z Hongkongu. Opatření se podle agentury AFP týká jen lidí ze skupiny, s níž zesnulý muž přicestoval, a zaměstnanců hotelu. Ostatní hosté mohli hotel opustit.

V polovině února francouzské úřady oznámily první smrt na nemoc způsobenou novým koronavirem. Zemřel 80letý čínský turista, který pocházel z provincie Chu-pej. V ní se na konci loňského roku objevily první případy nákazy koronavirem, které se projevuje příznaky podobnými chřipce.