reklama

Od počátku pandemie Francii zaznamenala 242.899 případů nákazy; za poslední den přibyl jeden mrtvý s covidem-19, což celkový počet takových úmrtí zvýšilo na 30.513.

Šéf ministerstva zdravotnictví Olivier Véran varoval, že situace je hrozivá, infekce se šíří hlavně mezi lidmi ve věku mezi 20 až 40 lety a na večírcích a zábavách. A začíná přibývat nových případů i ve starších věkových skupinách.

Itálie dnes ohlásila 1210 nových případů nákazy koronavirem za uplynulých 24 hodin, což je nejvyšší denní počet od 12. května, uvedla agentura AP. O den dříve Itálie hlásila dalších 1071 nakažených koronavirem. AP dává rostoucí počty nových případů do souvislosti s testováním cestujících na letištích a v některých přístavech.

Podle italských úřadů je přírůstek nových infikovaných těsně spjat s cestováním a s prázdninovou zábavou, poznamenala agentura AFP. Dodala, že nejvíce případů je hlášeno z Lombardie, kde je správním střediskem Milan, z oblasti kolem hlavního města Říma a z okolí Benátek.

Sedm dalších úmrtí zvýšilo celkový počet obětí nákazy v Itálii od začátku pandemie na 35.437.

V Německu za posledních 24 hodin přibylo 782 případů koronavirové nákazy, vyplývá z dnes zveřejněných údajů Institutu Roberta Kocha (RKI). Jedná se o pokles oproti bilanci ohlášené v sobotu, kdy země zaznamenala 2034 nových případů - nejvíce od konce dubna. Údaje za víkendové dny však bývají obvykle nižší, neboť nezahrnují data od všech zdravotnických zařízení, upozorňuje RKI.

Od začátku koronavirové krize se v zemi s 83 miliony obyvatel infikovalo virem SARS-CoV-2 nejméně 232.864 osob. Komplikacím doprovázejícím nemoc covid-19 pak podlehlo 9269 lidí, z toho dva pacienti v posledních 24 hodinách. Již 207.100 nakažených se z nemoci vyléčilo.

Vrchol epidemie Německo zažívalo na přelomu března a dubna, kdy denně přibývalo přes 6000 nakažených. Denní přírůstky nakažených ale opět vzrůstají od konce července. Jedním z důvodů je podle agentury DPA zřejmě i to, že země více testuje.

Reprodukční číslo bylo podle odhadů RKI v sobotu na úrovni 1,13. Znamená to, že jeden infikovaný virem nakazí v průměru více než jednoho dalšího člověka. Předchozí den činil tento ukazatel 1,02.

reklama