Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

COVID-19 zaplavuje Německo: Počet nakažených strmě roste, sjezd sudetských Němců odložen

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Německo má podle nové bilance více než 36.500 potvrzených případů nákazy koronavirem. Počet obětí nemoci COVID-19, kterou virus SARS-CoV-2 způsobuje, se za posledních 24 hodin zvýšil o padesát. Celkem si tak onemocnění vyžádalo v Německu již 198 obětí, informoval dnes na svých stránkách Institut Roberta Kocha (RKI).

Od středečního rána přibylo v Německu téměř pět tisíc nových případů nákazy koronavirem. Nyní jich je podle RKI celkem 36.508. List Die Zeit uvádí přes 41 tisíc nakažených.

Největší počet případů hlásí Bavorsko (7993), jen těsně za ním je ve statistice případů nejlidnatější německá spolková země Severní Porýní-Vestfálsko (7924). Bádensko-Württembersko na jihozápadě Německa zůstává dlouhodobě třetí nejvíce zasaženou spolkovou zemí (7283 případů). Zároveň má nejvyšší počet obětí nemoci COVID-19 (56).

V přepočtu na 100.000 obyvatel je nejhorší situace v Hamburku, který hlásí 1265 potvrzených případů nákazy (69,1 na 100.000 obyvatel).

RKI ve svých dosavadních analýzách vychází z toho, že zhruba 4,5 procenta infikovaných Němců skončí v nemocnicích a 1,1 procenta na jednotkách intenzivní péče. Úmrtnost se podle institutu bude pohybovat mezi 0,5 a 0,6 procenta nakažených

Německo týdně zvládá testovat kolem 200.000 lidí. Ke zvýšení kapacity by mohl přispět nový test od společnosti Bosch, který má podle firmy 95procentní přesnost. Výsledky je navíc schopen poskytnout za 2,5 hodiny. Zatím na ně lidé většinou čekají den nebo dva. Od dubna má být test dostupný v Německu a poté i v dalších zemích.

Kvůli rychle se šířícímu koronaviru se letošní sjezd sudetských Němců neuskuteční v původně plánovaném termínu na konci května. Informoval o tom šéf sudetských Němců Bernd Posselt, podle něhož tato akce v menším bude zřejmě mezi 20. a 22. listopadem v Mnichově.

Letošní 71. ročník sudetoněmeckého sjezdu se měl konat v Řezně mezi 29. a 31. květnem, ale tak jako řada dalších podobných akcí musel být posunut kvůli koronaviru, jímž se v Německu nakazilo už přes 36.500 lidí. V příštím roce se má sjezd znovu pořádat v Řezně, a to mezi 21. a 23. květnem.

Na tradičních sjezdech se každoročně scházejí především sudetští Němci, kteří byli po druhé světové válce odsunuti z Československa, a jejich potomci. V uplynulých letech na sudetoněmecký sjezd opětovně zavítali také čeští politici, což podle pozorovatelů svědčí o lepšících se vzájemných vztazích.

Témata:  Německo koronavirus (coronavirus) COVID-19 sudetští Němci Bernd Posselt

Související

Aktuálně se děje

9:27

Karel Šíp ví jen o dvou lidech, kteří to dělají jinak. A dělají si to těžké

Karel Šíp je veřejností vnímán především jako moderátor a bavič, ale velkou kapitolou v jeho životě je i hudba. Šíp se jí původně věnoval jako muzikant, dnes už jen píše písňové texty. A dělá to tou jednodušší cestou. Sám ví jen o dvou lidech, kteří si to dělají "složité".

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Grónsko

Analýza

Co bude s Grónskem? Dánové dříve dali USA volnou ruku, nátlak ale trpět nebudou

Grónsko, největší ostrov světa, se ocitlo v centru neobvyklé globální pozornosti. Rétorika prezidenta Donalda Trumpa o jeho možném začlenění pod Spojené státy vzbudila obavy mezi spojenci. Ačkoli bezpečnostní argumenty nejsou v kontextu Arktidy bezdůvodné, posílení americké národní bezpečnosti by mělo vycházet ze spojenectví a důvěry, nikoliv z nátlaku. Grónsko může být klíčovým partnerem, ne cílem agrese.